Aleksandrs Komka

 

 

Izglītība

Klavierspēli apguvis, 2019. gadā absolvējot Salaspils mūzikas un mākslas skolu pie pedagoģes Natālijas Karpovas. Turpināja mācības Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā, mācoties klavierspēli pie pedagoģes Guntas Božas, koncertmeistaru klasi pie Sanitas Glazenburgas un kameransambļa klasi pie Daigas Blumbergas.

Kopš 2023. gada 1. septembra studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. profesionālā bakalaurā Klavierspēles specialitātē pie Jura Žvikova, koncertmeistaru klasē pie Hertas Hansenas, kameransamblī pie Mārtiņa Zilberta.

 

Pedagoģiskā pieredze

2023. gadā uzsāka darbu:

  • Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā kā obligāto klavieru pedagogs un koncertmeistars;
  • Salaspils Mūzikas un mākslas skolā kā klavierspēles pedagogs un koncertmeistars. 

 

Profesionālā darbība

Aleksandrs Komka ir viens no spilgtākajiem jaunajiem latviešu pianistiem. Piedalījies vairāk nekā 50 konkursos, izcīnījis pirmās vietas gan konkursos Latvijā, gan starptautiski – Lietuvā, Zviedrijā, Spānijā, Itālijā, Ungārijā, Vācijā un citviet.

Spēlējis ar Lietuvas un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas simfonisko orķestri. Ir konkursa Talants Latvijai, Ineses Galantes Talantu konkursa, Teodora Reitera fonda rīkotā konkursa, Lūcijas Garūtas jauno pianistu konkursa, Alfrēda Kalniņa pianistu konkursa, Liepājas, Nīcas, Daugavpils, Tukuma, Talsu un Rīgas kameransambļu un koncertmeistaru, kā arī daudzu citu konkursu laureāts un Grand-Prix ieguvējs.

2019. gadā uzvarēja vācu mecenātu fonda "Vivat Future" rīkotajā konkursā, gūstot iespēju nopirkt sev jaunu personīgo instrumentu. Aleksandrs vairākkārt uzstājies Lietuvas un Latvijas Prezidentu pilīs. Darbojas ne tikai ka pianists, bet arī kā kamermūziķis un koncertmeistars, 2023. gadā uzsākot sadarbību ar vairākiem Latvijas izcilākajiem mūziķiem. 2023. gada pavasarī saņēmis Kultūras ministrijas balvu par izciliem sasniegumiem mūzikas jomā, kā arī uzstājās Lielajā Ģildē ar savu solokoncertu.