Sveicam Ilonu Meiju

Sirsnīgi sveicam Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Pūšaminstrumentu katedras asociēto profesori, mūsu flautas spēles skolotāju Ilonu Meiju ar JVLMA un SIA Latvijas Mobilais Telefons Gada balvas 2020 saņemšanu!

Ilona Meija ir brīnišķīga kamermūziķe un soliste, kura neskaitāmas reizes uzstājusies kopā ar Latvijas vadošajiem orķestriem. Neraugoties uz 2020.gada ierobežojumiem, kas ieviesa izmaiņas arī Ilonas Meijas profesionālās darbības plānos, viņa sevi veiksmīgi apliecinājusi dažādos ampluā: kā pedagoģe Mūzikas akadēmijā, priekšzīmīgi sagatavojot studentus dažādiem konkursiem un atlasēm un vadot jauno profesionāļu noslēguma darbu izstrādes procesu; kā autoritāte mūzikas skolu flautas spēles pedagogu un audzēkņu vidū vadot meistarklases; kā kamermūziķe iesaistoties dažādās mūzikas dzīves norisēs, tostarp kopā ar Dzintru Erlihu un Ivaru Bezprozvanovu ierakstot jaunu latviešu kamermūzikas albumu Ēnu spēles upē un vairāku gadu garumā organizējot Koka pūšaminstrumentu simpoziju.

Neskatoties uz neparasto situāciju valstī un pasaulē, viņa rosina katram flautas studentam būt aktīvam, piedalīties dažādās meistarklasēs un konkursos. Ilona Meija savam darbam pievēršas ar ārkārtīgi lielu mīlestību, precizitāti un pacietību. Visās specialitātes stundās viņa ir gatava palīdzēt ar jaunām idejām un ieteikumiem, lai studenta prasmes arvien ātrāk attīstītos, uzsver JVLMA studente Elza Liepiņa.

Izmantota JVLMA Sabiedrisko attiecību speciālistes Annijas Bičules sagatavotā informācija. Foto: Jānis Bērziņš.