Meistarklase klavierspēlē

2022.gada 9.novembrī plkst.13.00 Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas koncertzālē norisināsies pianista, asociētā profesora, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēka Toma Ostrovska meistarklase klavierspēlē, kurā viņš strādās ar Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas klavieru klases audzēkņiem.

Dalība interesentiem bez maksas.

Aicinām pieteikties meistarklases apmeklējumam, aizpildot pieteikšanās formu ej.uz/Ostrovskis (spiest uz saites). Pēc dalības pasākumā būs iespēja saņemt profesionālās pilnveides apliecību 4 stundu apjomā.

Savukārt nākamajā dienā, 10.novembrī, plkst.16.00 esiet laipni aicināti apmeklēt pianista Toma Ostrovska un čellista Ērika Kiršfelda kamermūzikas koncertu 1353

Koncerta repertuāra izvēle balstīta divu Ukrainā, Doņeckas apgabalā dzimušo mūziķu, komponistu Nikolaja Kapustina un Sergeja Prokofjeva daiļradē. Ēriks Kiršfelds: "Veidojot koncerta koncepciju, mēs daudz domājām par sarežģītajām attiecībām starp mākslu un politiku, gan vēsturiskā griezumā, gan arī mūsdienu pasaulē. Mediņa, Prokofjeva un Kapustina dzīves gājumi saistīti ar reģionu, kurā pēdējā gadsimta laikā notikušas neskaitāmas politiskas pārmaiņas, gan pozitīvas, gan arī traģiskas. Tieši šai ģeopolitiskajai dinamikai mēs varam teikt paldies par Prokofjeva ģeniālajām kara sonātēm, Kapustina kaislīgo interesi par Padomju Savienībā aizliegto džezu un Mediņa nacionāli romantisko, ilgpilno kompozīcijas valodu. Iespējams, tieši šogad mums visiem svarīgi aizdomāties, kāda bijusi un kāda ir šīs dinamikas cena."

Ieeja koncertā bez maksas.