JMRMV absolventu salidojums 2017.gada 21.oktobrī !

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolai – 90!

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola (JMRMV) ir viena no Latvijas ievērojamākajām profesionālās mūzikas izglītības iestādēm ar cienījamu vēsturi un bagātām tradīcijām. Tieši pirms 90 gadiem tika īstenota ideja par Latvijas Tautas konservatorijas (LTK) dibināšanu. Svinīgā Latvijas Tautas konservatorijas pie Latvju mūzikas veicināšanas biedrības atklāšana notika 1927. gada 15. oktobrī toreizējās Latvijas Konservatorijas (šobrīd – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, JVLMA) zālē. Svinīgajā atklāšanas ceremonijā piedalījās sabiedrībā pazīstamas un ievērojamas personas, tai skaitā toreizējais Izglītības ministrs Rainis, kurš savā runā novēlēja skolai dot muzikālo izglītību pēc iespējas lielākai sabiedrības daļai…

Raiņa novēlējums ir īstenojies, jo JMRMV ir lielākā un audzēkņiem, kā arī absolventiem bagātākā vidējās izglītības mūzikas mācību iestāde Latvijā, kura lepojas ar gandrīz 4000 absolventiem vairākās paaudzēs: komponistiem Imantu Kalniņu, Arturu Maskatu, Rolandu Kronlaku, Gundegu Šmiti, u.c. Skolu ir absolvējuši vairāku paaudžu diriģenti – Jānis Ozoliņš, Ausma Derkevica, Edgars Račevskis, Rihards Glāzups, Andris Veismanis, Aira Birziņa, Agita Ikauniece; ievērojami dziedātāji Jānis Zābers, Ilga Tiknuse, Samsons Izjumovs, Krišjānis Norvelis, Kristīne Gailīte, Sonora Vaice, Aleksandrs Antoņenko, Marina Rebeka, Ieva Parša un vēl daudzi citi. Latvijas saksofonskolas dibinātājs, JVLMA profesors un Rīgas Saksofonu kvarteta dibinātājs Artis Sīmanis arī ir skolas absolvents! JMRMV ir absolvējis arī mūzikas žurnālists un žurnāla Mūzikas Saule galvenais redaktors Orests Silabriedis, Latvijas televīzijas kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, etnomuzikoloģe Anda Beitāne, kā arī Latvijas mūzikas zinātnes ievērojamākās personības Ludvigs Kārkliņš, Vita Lindenberga, Jānis Torgāns. Vairāki simti šeit nenosauktu absolventu turpina studijas un veic pedagoģisko un radošo darbību vairākās kultūrizglītības iestādēs gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Daudzi absolventi ir atgriezušies JMRMV kā pedagogi, kuru misija ir veicināt jaunās paaudzes mediņiešu profesionālo un radošo izaugsmi! Latvijas koncertdzīvi būtiski papildina JMRMV absolventi – jaunās paaudzes mūziķi flautiste Ilona Meija, pianists Raimonds Petrauskis, saksofonists Oskars Petrauskis, trompetists Jānis Porietis, sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe, ērģelniece Kristīne Adamaite un vēl daudzi citi, kuru radošā darbība ir guvusi augstu atzinību arī ārzemēs.

  1. gada 21. oktobris skolas vēsturē būs nozīmīga diena – iespēja visiem absolventiem tikties skolas telpās un atcerēties burvīgos mācību laikus Mediņos, kā arī dalīties iespaidos un bagātajā pieredzē ar vairāku paaudžu mediņiešiem! 21. oktobrī, plkst. 16.00 visi interesenti ir laipni aicināti uz JMRMV skolas Jubilejas koncertu Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē, savukārt no plkst. 19.00 skolas absolventi ir gaidīti JMRMV telpās Stabu ielā uz absolventu salidojumu.

Par savu ierašanos uz absolventu salidojumu lūgums informēt līdz 10.10.2017, nosūtot sekojošu informāciju uz e-pastu jmrmvsekr@ml.lv vai sazinoties telefoniski: +371 67332058:

  • Vārds, uzvārds
  • Izlaiduma gads/Specialitāte
  • Kontaktinformācija (e-pasts, mob.)